Rp1.776.000
PPh
PPN 12%
Harga Terbaik :
Rp1.700.000
HP 83A Black Original LaserJet Toner Cartridge
Rp1.776.000
PPh
PPN 12%
Harga Terbaik :
Rp1.700.000
Gratis Ongkir
Ke :
514 Kabupaten / Kota,
Lihat
Stok Produk : 4
Penilaian Produk
| Nilai Rata-rata | 5.00 |
| Jumlah Ulasan | 1 Penilaian |
Spesifikasi Produk
| SKU | CF283A |
| Garansi | BERGARANSI |
| Dimensi | 5cm x 30cm x 5cm |
| Berat | 200g |
| Produk | Non-UMKM |
| Buatan | Luar Negri |
| KBKI | - |
| Sertifikat TKDN | |
| TKDN | 0.00% |
| BMP | 0.00% |
| TKDN + BMP | 0% |
Deskripsi
HP 83A Black Original LaserJet Toner / Tinta Cartridge Nama : HP 83A Black Original LaserJet Toner / Tinta Cartridge - (CF283A) SKU : CF283A Tipe produk : Standard Capacity Toner Cartridges Warna Produk : Hitam Technology : Laser Page yield (black and white) : 1,500 pages Supply type : Cartridges Color(s) of printing supplies : Black Operating temperature range : 15 to 25°C Non-Operating Humidity Range : 10 to 90% RH Operating humidity range : 20 to 80% RH Storage temperature range: -20 to 40°C